Niska cena za zespół weselny to pułapka. Dlaczego wybór kapeli weselnej nie powinien opierać się wyłącznie na kwocie wynagrodzenia?

Niska cena za zespół weselny już od samego początku powinna dać do myślenia organizatorom wesela. Najlepsza kapela weselna musi mieć konretny cel działania. Z jednej strony powinien być on ukierunkowany na stałym utrzymaniu powszechnej opinii, aby była ona dobra. Z drugiej strony dbać o swój prestiż.

I choć wiadomo, że jest to trudne, bo czasem zdarzają się “czarne owce”, które plamią wysiłek wielu kapel, to nie należy schodzić z obranej drogi. To przede wszystkim od zespołów muzycznych zależy, aby podpowiadali organizatorom wesel, by ci nie kierowali się tylko i wyłącznie elementem finansowym przy wyborze zespołu muzycznego. Może być to najgorsza decyzja już na starcie.

Niska cena za zespół weselny nie powinna być głównym czynnikiem dokonania wyboru.

Często spotykamy się z opiniami gości weselnych mających “ożenek” za sobą, którzy mówią, że nie są zadowoleni z wyboru własnego zespołu. Wtedy nie mieli świadomości jak ważny jest to element całej oprawy weselnej. Czasem nawet mówi się, że najważniejszy. Nam, jako kapeli weselnej grającej przeszło 15 lat, zależy na tym, aby organizatorzy wesel spojrzeli na oprawę muzyczną wesela szerzej. Z punktu widzenia gościa weselnego, czy to właśnie jemu przypadnie najbardziej, bo przecież wesele wyprawia się dla gości.

Od samego początku naszym celem było dokonanie zmian w świadomości organizatorów imprez. To również potrzeba, aby uświadamiać istotną rolę profesjonalnego świadczenia usług oprawy muzycznej w całym anturażu weselnym. Zależy nam, aby każdy uczestnik – po zakończeniu zabawy – stwierdził, że brał udział w najlepszej imprezie i nie wyobraża sobie kolejnej bez akompaniamentu – właśnie tego – zespołu muzycznego.

Oprócz profesjonalnego wykonywania utworów muzycznych chcemy miec wpływ na ograniczanie pojawiania się zespołów nastawionych na szybki zysk. Takich, którzy oferują usługi na niskim poziomie, bez poszanowania wykonywanej pracy oraz osób zlecających wykonanie usługi jest sporo, więc pieniądze to nie wszystko.