Podobno zespół weselny jest lepszy? Podobno organizacja wesela to wyzwanie logistyczne.
To również etap, podczas realizacji którego ścierają się wizje, oczekiwania animatorów i głównych aktorów. To okres podejmowania odpowiedzialnych i przemyślanych wyborów.

Zapewne nie jest to czas, w którym dopuszcza się infantylne lub przypadkowe selekcjonowanie i łączenie komplementarnych usług, dlatego w obecnych czasach ten, kto przyjął na siebie rolę rozsądnego organizatora wesela, nie przechodzi obojętnie obok jednego z najważniejszych wydarzeń w życiu.

Zespół weselny jest lepszy?

Od kilkunastu lat planowanie wesela rozpoczyna się wg standardowego harmonogramu.

Najpierw rezerwuje się salę, później zabezpiecza się oprawę muzyczną, dalej ustalany jest termin w kościele lub w urzędzie.

W dalszej kolejności zabezpieczane są kwestie fotografa, kamery, wystroju i ubioru i wiele, wiele innych elementów, składających się na tą okoliczność.

Z punktu widzenia oprawy muzycznej należy zwrócić szczególną uwagę na najważniejsze detale, które powinny posiadać zarówno zespoły, dj-e, jak i wodzireje.

Wszystkich wymienionych musi łączyć jedna i najważniejsza kwestia – umiejętność błyskawicznego reagowania na zachowania gości.

Nie bez znaczenia jest również umiejętność dostosowywania wykonywanych lub odtwarzanych utworów do ich muzycznych oczekiwań.

To w efekcie pozwala na wykreowanie kreowania nieprzeciętnej atmosfery.

W odniesieniu do zespołu, wyżej wspomniane – najistotniejsze elementy, które są godne uwagi – to okres funkcjonowania na rynku muzycznym czy też  skład zespołu.

To również instrumentarium z jakim mamy do czynienia (czego oczekujemy, jeśli w ogóle czegoś chcemy), sposób wykonywania piosenek.

Nalezy zwracać uwagę na doświadczenie sceniczne, poprawność wykonywania utworów, świadomość w doborze repertuaru, czy też opinie.

Skoro wybór padł na kilkuosobowy zespół (bo zespół weselny jest lepszy), pojawia się pytanie: Od czego zaczynamy? Od pierwszego kontaktu.

W większości przypadków odbywa się on po przeanalizowaniu strony internetowej potencjalnego wykonawcy (o ile strona funkcjonuje, ale raczej zakładamy, że każdy profesjonalny zespół muzyczny ją ma).

W tej kwestii nie będziemy wskazywać jak powinna ona wyglądać i co powinna zawierać.

Ważną sprawą jest to, aby podczas poszukiwania tych najlepszych, nie skupiać się tylko na jednym zespole (jeśli nie mamy poleconej kapeli).

Oferta kilku wykonawców i kontakt z nimi ułatwi otrzymanie odpowiedzi na wiele pytań, a w efekcie ułatwi podjęcie słusznej decyzji.

Choć „szeptana” nadal jest najlepszą formą reklamy, to jednak każdy zespół weselny ma ograniczone możliwości dotarcia do najszerszego grona klientów

Organizatorzy wesela mają nie lada problem z wyłowieniem tego – ich zdaniem – najlepszego zespołu.

Bo skoro zespół weselny jest lepszy to w kontekście kapel wykonujących muzykę „na żywo” należy zwrócić uwagę m.in. na staż wspólnego grania.

Przy ciągłych roszadach osobowych nigdy nie wiadomo czy właśnie grupa ludzi, w oparciu o którą dokonany został wybór, zagrają u Ciebie?

Wesele to nie czas próby. Z doświadczenia wiemy, że stabilność i jasne zasady współpracy to warunek bezwzględny.

Sposób, podejście do wykonywanych utworów, jak i świadomość własnego aparatu wokalnego jest kluczowym elementem, w ocenianiu profesjonalizmu zespołu i stwierdzaniu, że zespół weselny jest lepszy.

I chociaż gusta są różne, i chociaż jedni wymagają istnienia damskiego wokalu w zespole, inni wręcz odwrotnie

Wolą tylko głosy męskie, to naczelna zasada brzmi: czysto i poprawnie, bo wtedy naprawdę zespół weselny jest lepszy!!!

Każdy zespół powinien dostosowywać swój repertuar do obowiązujących trendów.

Chociaż wiadomo, że rynek muzyczny obfity jest w niesamowite piosenki, to jednak wesele rządzi się swoimi prawami.

Należy grać tak, aby ludzie się wybawili, z zaznaczeniem, że uroczystość weselna ma swój określony limit czasu, zatem piosenki należy dobierać przekrojowo i dostosowywać je do odbiorców w każdym wieku.

Nikt nie jest w stanie (zwłaszcza zespół wykonujący utwory na żywo) grać nieskończenie długo, zatem przy odpowiednim ułożeniu setów konieczne jest utrzymywanie tempa piosenek, od wolnego do szybkiego.

Nie każdy woli tańczyć tylko szybko. Są tacy, którzy czerpią przyjemność w tanecznym przytulaniu. Dla tych, którzy się rozpędzają w pląsach należy się (czasami przymusowo) odrobina oddechu.

Zespół muzyczny to nie magnetofon, grać nie może cały czas. Tę zasadę często przytaczamy naszym klientom. W swoim repertuarze posiadamy ponad dwieście utworów na okoliczność weselną i jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.